Zlatni pir Mirka Tandare i Kate r. Kovač u Podzavelimu

            U subotu 7. siječnja 2017. proslavili su svoj zlatni pir - 50. godina braka Mirko Tandara (o. + Ilija, m. + Anica r. Škorić) i Kata r. Kovač (o. + Stipe, m. + Marica r. Ćalić) slavljem svete Mise u župnoj crkvi sv. Jure u Viru. Na ovom misnom slavlju bila je nazočna brojna rodbina ovih zlatoslavljenika skupa s njihovom djecom i unučadi. Misu je predvodio, održavši prigodnu propovijed, župnik don Ilija Drmić. On je rekao da su se oni vjenčali 18. siječnja 1967. u ovoj istoj župnoj crkvi pred tadašnjim župnikom don Tadijom Pavlovićem (župnik: 1964.-1977.) i pred svjedocima Ivanom Pirićem i Marinkom Tandarom, te skupinom svatova kojih tada nije bilo mnogo kao što je to danas. Istaknuo je i to da je brak svetinja koju su ovi bračni drugovi sačuvali i učvrstili kroz taj dugi niz godina i unatoč svim nevoljama kroz koje su prolazili kao i svi njihovi mještani i župljani. Za sve to stigli su do zlatnoga dana slavlja i zlatnoga pira, te do zlatnih odličja.

             Njih dvoje bračnih suputnika išli su polako i uspješno kroz ovaj zemaljski život. Rodili su i odgojili petero djece. Evo njihovih kratkih osnovnih podataka: MARINKO (žena Jaroslava Doležal; djeca: Petar, Kristina i Antonija), IVICA (žena Ruža Valjak; djeca: Helena i Katarina), ANTE (žena Ružica Čolak; djeca: Gabrijela, Antonela i Paula), ANA (muž Robert Šiško; djeca: Magdalena, Anica i Matea) i MARIJA (muž Krešimir Dugandžić; djeca: Ana, Petra i Matej). Svi su oni nastanjeni u Zagrebu. Vole svoj hrvatski narod i svoju Crkvu kao i njihovi roditelji. Također su zaljubljeni u ovo mjesto Podzavelim, koje je u sklopu župe sv. Jure u Viru, u kojem žive zlatoslavljenici Mirko i Kata. Njih dvoje zajedničkim silama obrađuju svoju zemlju i ograđuju svoje imanje, da sve izgleda što ljepše i privlačnije najprije njihovoj širokoj i dragoj obitelji, te onima koji prometuju kroz ovo selo što ga diči kamena crkva sv. Ante Padovanskog na Maluši.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


free joomla templatesjoomla templates
2021  Župa Sv. Jure Vir - Sva prava pridržana.   Design: Mladen P.