Božićni program u crkvi na Badnjicu 2015.

Već se ustalio običaj da se i u župnoj crkvi priredi Božićna priredba uoči Ponoćke. I ove 2015. god. bilo je na Badnju večer, 24. prosinca, upravo tako. Vjeroučiteljica Dragica Mikulić pripremila je s djecom tu priredbu koja se sastojala od kratkih igrokaza, recitala i recitacija, te prigodnih popijevki u izvedbi sviranja (Sanja Đerek, Adama Galić i Eva Jukić) i pjevanja same djece, kao i dvaju naših zborova: Velikog župnog zbora uza sviranje studentice Petre Galić i Zbora mladih uza sviranje Milana Miće Đereka i Mladena Čambera. Cijeli program u trajanju od 40 minuta izveden je u slavu i čast Novorođenoga kralja Djetešca Isusa.

 

            Svi su zahvalni vjeroučenicima za dolaženje na sate župne kateheze, za ministriranje i druge liturgijske službe i sudjelovanja u više sekcija, napose onima u misijskoj i glazbenoj sekciji, te mladima i ostalim odraslim pjevačima u oba spomenuta pjevačka zbora za vježbanje pjevanja i na samom pjevanju za vrijeme nedjeljnih i blagdanskih svetih misa, čime u svoje i u naše vjerničko ime iskazuju veliku ljubav prema Onome koji se rodio radi nas i našega spasenja. Ne samo ova priredba, nego i druge prethodne, pokazateljem su da u ovoj župi sv. Jure u Viru ima talenata za uljepšavanja našega duhovnoga života samo je potrebno vježbanja u skladnoj i lijepoj ljubavi.

 free joomla templatesjoomla templates
2021  Župa Sv. Jure Vir - Sva prava pridržana.   Design: Mladen P.