Graditeljsko umijeće

Vrlo često prolazimo svojim prometalima, da ne kažem automobilima i drugim vozilima, pokraj staroga dobrano urušenoga od zuba vremena Zadužnoga doma pokraj kojega niču veliki objekti Vokelovi, tamo na izlazu iz župe Vinjani i na ulasku u župu Posušje okvirno rečeno. Oni tko imaju dobar vid mogu izdaljega i iz auta vidjeti one kamene lukove. Oni su izvrsno urađeni. Njihovi zidari ništa se ne razlikuju od onih glasovitih grčkih zidara koji su bili virtuozi u oblikovanju i ugrađivanju kamena u hramove i druge zgrade diljem Grčke. I naše mlinice i kamene kuće i druge zgrade očituju veličinu naših kamenoklesara. Ovim napisom želimo reći isto ono što su i Grci govorili, a to je da je kamen vječni materijal kojim se mogu čudesno lijepi građevni oblici uraditi.
 

 

 

 

free joomla templatesjoomla templates
2021  Župa Sv. Jure Vir - Sva prava pridržana.   Design: Mladen P.