Strict Standards: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/zupasvju/public_html/vr/templates/ashton/index.php on line 98

Strict Standards: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/zupasvju/public_html/vr/includes/application.php on line 539

Uvezane i uređene župne matice i pojedine liturgijske knjige

U župi sv. Jure u Viru imamo matice od 1871. god. One su prošle razne nedaće i nevolje kao i žitelji ovoga kraja u svim ratovima. Zbog premještanja, skrivanja, nosanja, čuvanja, oduzimanja, vraćanja, uporabe i koječega drugoga ove su matice doživjele mnoge teške trenutke gužvanja pojedinih listova, lomljenja korica, krivih lijepljenja i drugoga, te ih je trebalo konačno srediti uvezivanjem i novim metodama lijepljenja i peglanja listova. Matice su presnimljene i na cedeove i čuvaju se u toj novoj formi. Sada ih je milana pogledati u župnome dvoru i listati u kompjutoru ili računalu.

 

 

            Ovaj posao sređivanja matica i liturgijskih knjiga (u svemu 45 knjiga) uradio je Anđelko Ćuk iz Širokoga Brijega posredstvom Ružice Mikulić u razdoblju od 1. ožujka do 8. lipnja 2015.

free joomla templatesjoomla templates
2019  Župa Sv. Jure Vir - Sva prava pridržana.   Design: Mladen P.