POZIV NA MOLITVU I SUSRET SA SVETIM OCEM U SARAJEVU svećenicima, redovnicima i vjernicima Mostarsko-duvanjske i Trebinjsko-mrkanske biskupije pozdrav i blagoslov!

U utorak, 14. travnja, na Tiskovnoj konferenciji u Sarajevu, uzoriti kardinal Vinko Puljić, vrhbosanski nadbiskup i predsjednik BK BiH; nadbiskup Luigi Pezzuto, apostolski nuncij u BiH; i Borjana Krišto, prva zamjenica predsjedatelja Predstavničkoga doma Parlamentarne skupštine BiH, službeno su predstavili program Pastoralnoga pohoda pape Franje u Sarajevu, 6. lipnja ove godine. Svojevrstan je to početak bliže priprave na susret s Petrom naših dana.

Sam Sveti Otac u najavi pastirskoga pohoda u Vatikanu, 1. veljače 2015., rekao je: „Draga braćo i sestre, želim najaviti da ću u subotu, 6. lipnja, ako se to Bogu svidi, poći u Sarajevo, glavni grad Bosne i Hercegovine. Već od sada molim da molite kako bi moj posjet tim dragim narodima bio ohrabrenje vjernicima katolicima te polučio kvasac dobra i doprinio konsolidaciji bratstva i mira, međuvjerskoga dijaloga i prijateljstva“, o čemu smo i službeno obavijestili župne urede i zajednice.

Poštovani svećenici, redovnici i redovnice, dragi Božji narode Crkve u Hercegovini! Mostarsko-duvanjska i Trebinjsko-mrkanska biskupija zajedno s Vrhbosanskom nadbiskupijom, Banjalučkom biskupijom i Vojnim ordinarijatom u BiH tvori jednu Crkvenu pokrajinu kojoj Papa u ljubavi dolazi i nosi poruku Evanđelja, mira i ohrabrenja. Stoga vas još jednom potičemo da se velikodušno odazovete pozivu Svetoga Oca na molitvu kako bi njegov posjet bio ohrabrenje i kvasac bratstva i mira, dijaloga i prijateljstva. Sve vas, koji ste u mogućnosti, pozivamo da pođete u Sarajevo 6. lipnja te da svi zajedno u velikom crkvenom slavlju - svečanoj Papinoj svetoj Misi na stadionu Koševo u 11 sati - posvjedočimo crkveno zajedništvo s vidljivom Glavom Crkve Papom Franjom te molimo na plemenite nakane s kojima nam Vrhovni svećenik dolazi. Želju hodočašća i susreta sa Svetim Ocem što prije prijavite svojim župnim uredima, a naknadno, kako budu pristizale informacije iz Crkvenoga odbora iz Sarajeva, primit ćete iz istih župnih ureda sve potrebne upute o samom slavlju i o organizaciji hodočašća.

Božji blagoslov pratio stope Svetoga Oca, hodočasnika, i sviju nas na našem hodočašću vjere.                                                                     + Ratko Perić, biskup

Poziv i poticaj za susret s papom Franjom u Sarajevu 6. lipnja 2015. župnika don Ilije Drmića: Prijave za hodočašće u Sarajevo 6. lipnja 2015. traju od danas 19. travnja do uključivo sljedeće nedjelje 26. travnja. Zbog ograničenih mjesta prijave u Sarajevu na stadionu Koševo, trebamo u ponedjeljak sljedećega tjedna izvršiti prijavu svih hodočasnika iz naše župe da bismo dobili ulaznice u stadion gdje će se slaviti Misa. Karta za autobus košta 20 KM. Sa sobom treba ponijeti, ovisno o vremenu, određene ogrtače i naravno hranu, voće i vodu. Voditelj će biti naš đakon don Damir. Mimo ovoga tjedna prijava nema, a tko odustaje, nema povrata novca.

Poziv i poticaj na odlazak za Mladu misu u Stolac 4. srpnja 2015. don Ilije Drmića: Budući da prijavljujemo ovo hodočašće i organiziramo autobuse, ujedno molimo da se svi koji žele ići u Stolac na Mladu misu 4. srpnja 2015. našega sadašnjega đakona, a od Petrova svećenika, don Damira Pažina, također prijavljuju u ovome i sljedećem tjednu plaćajući 15 KM, jer bitno nam je to radi dogovora s autobusnom upravom koja želi unaprijed znati broj osoba i sve potrebne podatke. Svi oni koji budu putovali u Stolac na Mladu misu osobno svojim automobilom ili autobusom i žele biti sudionici također mladomisničkoga svečanoga ručka, dobit će pozivnice s kovertama za vrijeme samoga ručka.

Poziv i poticaj na odlazak u Hrasno 10. svibnja 2015. don Ilije Drmića: U nedjelju 10. svibnja 2015. slavi se u našem svetištu trebinjsko-mrkanske biskupije Kraljica Mira u Hrasnu, gdje se slijeva veliko mnoštvo vjernika iz svih krajeva, pa svi oni koji imaju želju toga dana osobno ili obiteljski otići u to svetište, imaju izvrsnu prigodu za pravi oblik kršćanske duhovnosti, a svi koji bi željeli putovati autobusom, neka se prijave od danas 19. travnja do uključivo sljedeće nedjelje 26. travnja i don Damir će ih voditi. Karta autobusa košta 15 KM.

Vir, 18. travnja 2015.

don Ilija Drmić, župnik