Dar Ljube Stipića rodnoj župi Vir

 

U trećoj nedjelji korizme, 8. ožujka 2015., došao je do župnika don Ilije Drmića, župnika župe sv. Jure u Viru, Ljubo Stipić s kamenim reljefom u kojem je on uklesao okrunjenu i izranjenu Kristovu glavu. To je njegov dar svojoj rodnoj župi, što ga je župnik postavio u župnoj crkvi ispred oltara da na svoj način bude poticaj za razmišljanje svim vjerenicima u ovoj korizmi sve do ovogodišnjega Uskrsa.

 

 

       Ljubo Stipić rođen je 9. rujna 1965. u Viru od oca Ante i majke Zorke r. Galić. Pohađao je osnovno školovanje u Viru, srednje u Posušju, te studirao u Sarajevu na Građevinskom fakultetu, a potom sudjelovao u Domovinskom ratu. Oženio se 1992. god. s Mirjanom r. Rotim iz Doljana, vjenčali su se u župnoj crkvi sv. Josipa u Vinjanima pred don Petrom Leventićem. S njome je stekao troje djece: Antu, Miu i Mariju. Živi i radi u Posušju kao ugostitelj. Piše i objavljuje pjesme i amaterski se bavi kiparstvom.

 

free joomla templatesjoomla templates
2020  Župa Sv. Jure Vir - Sva prava pridržana.   Design: Mladen P.