Čista srijeda, Pepelnica - početak korizme 2015.

Župna zajednica u Viru otpočela je korizmeno vrijeme na Čistu srijedu 18. veljače 2015. svetom Misom i pepeljanjem vjernika koji su tada bili prisutni, a ostali župljani to su obavili na Prvu korizmenu nedjelju za vrijeme obiju svetih Misa. Ovaj obred pepeljanja obavili su župnik don Ilija Drmić i đakon don Damir Pažin koji je ovoga puta korizmeno uresio oltar i propovijedao za vrijeme svetih Misa, što će činiti tijekom cijele korizme, osim na dan krizme 22. ožujka. Pepeo za Vir priredila je našim trima župama (Vir, Vinjani, Zagorje) vrijedna pomoćnica Ana i majka župnika u Vinjanima don Joke Blaževića, a svaki od župnika pepeo je blagoslovio u svetoj Misi na Pepelnicu.

Ona je ovaj pepeo dobila paljenjem sasušenih maslinovih grančica od prošlogodišnje Cvjetnice koja je bila 13. travnja. Ova vrsna žena i majka, nalik na onu Anu iz Evanđelja, sretna starica s radošću se druži s pepelom, a kada je pepeljana za vrijeme Mise po rukama svoga sina svećenika, onda su se u njoj, kao i u svima nama, rodili raznovrsni osjećaji o prolaznosti ovoga svijeta i našega ovozemnoga života, kao i neophodnost da se obratimo i vjerujemo Evanđelju, toj Radosnoj vijesti.