KORIZMENA AKCIJA 2015. Neka naša srca ne budu hladna

Biskupijski Caritas Mostar i ove godine organizira korizmenu akciju pozivajući sve župe u hercegovačkim biskupijama na sudjelovanje. Slogan ovogodišnje korizmene akcije je Neka naša srca ne budu hladna.
      Želja nam je da u vremenu priprave za Uskrs pozovete vjernike u svojim župnim zajednicama da konkretnim djelima ljubavi pomognu one koji žive na rubu siromaštva. Svakodnevno na vrata Biskupijskoga Caritasa, a sigurno i na vrata župnih ureda, dolazi veliki broj osoba tražeći financijsku, materijalnu ili neku drugu pomoć

 

Brojne su stare osobe koje često žive u našem susjedstvu, bolesne i zaboravljene, potrebne naše pomoći. Za neke od njih čujemo tek kada bude kasno. Znatan je broj i višečlanih obitelji koje pritisnute različitim problemima jedva spajaju kraj s krajem. To su samo neki primjeri kojih je nažalost iz dana u dan sve više.

Korizma je vrijeme obnove za Crkvu, zajednice i pojedine vjernike. To je nadasve "vrijeme milosti" (2 Kor 6,2),započinje svoju ovogodišnju korizmenu poruku papa Franjo. Papa poseban naglasak stavlja na globalizaciju ravnodušnosti koja predstavlja napast za sve pa tako i za kršćane. Događa se da kada nam je dobro i kada smo bez briga tada zaboravljamo druge: ne zanimaju nas njihovi problemi, njihove patnje i nepravde koje podnose… Tada naše srce postaje hladno. Sve dok mi je relativno dobro i dok sam zadovoljan, ne mislim na one koji nisu dobro. To je problem s kojim se, kao kršćani, moramo uhvatiti u koštac. Imamo stoga potrebu svake godine u korizmi čuti vapaj prorokâ koji dižu svoj glas i bude naše uspavane savjesti. Otvorimo stoga svoje oči i svoja srca za potrebe bližnjega. Svatko je prema svojim mogućnostima  pozvan na odgovornost i zauzeto sudjelovanje u oblikovanju društvene i crkvene zbilje.

Cijenjeni župniče, ako želite u župi organizirati korizmenu akciju za siromašne, od Caritasa možete zatražiti karitasove kasice. Ako preuzmete kasice, molimo Vas da po završetku korizme, odnosno akcije popunite formular kojeg šaljemo uz ovaj dopis i dostavite ga Biskupijskom Caritasu.

Zahvaljujući na dosadašnjoj suradnji i razumijevanju srdačno Vas pozdravljam.

Mostar, 10. 2. 2015.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     dr. don Ante Komadina. ravnatelj Caritasa Mostar

free joomla templatesjoomla templates
2020  Župa Sv. Jure Vir - Sva prava pridržana.   Design: Mladen P.