Mala dječja radionica krunica u Viru

Vjeroučiteljica i učiteljice u osnovnoj školi Franice Dalera (ova učiteljica toliko se srodila s ovim krajem pa joj pišemo prezime ovako a ne kako je izvorno: Dall'era) u Viru potiču svoje učenice i učenike na razne aktivnosti, od kojih je jedna vrlo zanimljiva: proizvodnja raznovrsnih oblika krunica! Tako su u Župni dvor došle tri učenici i vjeroučenice: Anela Jukić, Matea Stipić i Anđela Jukić, ove 2013. godine u svibnju, Gospinu mjesecu, i pokazale svome župniku don Iliji Drmiću svoje krunice što su ih same uradile. On im se divio i nije mogla izostati iskrena pohvala za te uratke. Ovdje objavljujemo najmanju krunicu uslikanu na ruci vjeroučenice Anele što ju je sama napravila.

I ne samo da one i ostale vjeroučenice i vjeroučenici znaju napraviti krunicu, nego oni pokatkad i dođu na svibanjske pobožnosti kada mole s ostalom vjerničkom zajednicom Gospinu krunicu: Radosnu, Žalosnu, Otajstva svjetla i Slavnu. Kad god je lijepo vrijeme, uvijek se vjernici okupljaju u Gospinoj špilji, što ju je podigao don Petar Vuletić, a nakon krunice vjernici odlaze u crkvu gdje se slavi sveta misa. Župnik je uvijek prije krunice i za vrijeme krunice pripravan za ispovijedanje vjernika, napose kad su Prvi petci, Prve subote i Prve nedjelje.


free joomla templatesjoomla templates
2021  Župa Sv. Jure Vir - Sva prava pridržana.   Design: Mladen P.