Strict Standards: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/zupasvju/public_html/vr/templates/ashton/index.php on line 98

Strict Standards: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/zupasvju/public_html/vr/includes/application.php on line 539

Članci

Sprovod Ruže Lebo (1926.-2013.), majke svećenika i redovnika fra Ljube Lebo

            Danas, 10. travnja 2013., bio je virski župnik don Ilija Drmić na sprovodu pok. Ruže Lebo, supruge pok. Petra, na groblju Ilijino Brdo u Rastovači, župa Posušje. Sprovodnu svetu misu predvodio je novoizabrani provincijal fra Miljenko Šteko, koji je izabran neposredno prije ovoga sprovoda i uspio je stići u novoj ulozi u svome franjevačkom redu Hercegovačke franjevačke provincije Uznesenja B. D. Marije sa sjedištem u Mostaru. Posuški župnik fra Milan Lončar priopćio je ovu vijest na samome početku mise izrazivši svoju redovničku poslušnost novoizabranome provincijalu. Propovijed i oproštajno pogrebno slovo od pok. Ruže izgovorio je fra Milan u katoličkom i franjevačkom duhu, jer je pokojnica Crkvi odgojila i darovala sina fra Ljubu Lebu st.

 

            Za vrijeme ovoga sprovoda, na kojem je bilo veliko mnoštvo vjernika, zatim veći broj časnih sestara, te redovnika i svećenika od kojih je 40-ak koncelebriralo u sprovodnoj svetoj misi, a u koncelebraciji su bili virski župnik, zatim vinjanski don Joko Blažević i zagorski don Ante Ivančić, da samo njih spomenemo, izjavio je don Ilija: “Najprije zahvaljivao sam Bogu na ovome sprovodu za ovu ženu, kao i njezina muža i sve ostale, koji su darovali Crkvi jednoga svoga člana, ovi pokojni roditelji svoga sina, a potom sam se molio dragome Bogu da po nama probere još koju ženu i majku, muža i oca s djecom koji će jedno svoje dijete njemu darovati i svemu njegovome u ovome svijetu. Moje prisuće na ovome sprovodu je i sažalnica svoj bližoj i daljnjoj rodbini, a na poseban način sinu fra Ljubi i svoj njegovoj braći redovnicima, opet napose onima u ovome Posuškom dekanatu. I još jedan razlog jest da sam svojom nazočnošću i sudjelovanjem u misnom slavlju i samome sprovodu zastupao sve župljane iz Vira, Podbile i Zavelima, koji su u tom smislu sudionici ove molitve za nova duhovna zvanja, a tako i svaki prisutni svećenik, redovnik i redovnica. I još k tome, posve spontano, čestitka novome provincijalu fra Miljenku i cijeloj upravi.”

free joomla templatesjoomla templates
2019  Župa Sv. Jure Vir - Sva prava pridržana.   Design: Mladen P.